W drugiej kolejce ligowej sezonu 2013/2014 nasz zespół podejmował na własnym obiekcie drużynę SEMPa Ursynów. Sobotnie spotkanie było dla naszego zespołu początkiem serii gier z najbardziej wymagającymi zespołami ligi (kolejno: SEMP, Broń R., Piaseczno, Mińsk Maz.). SEMP Ursynów to bardzo niewygodny przeciwnik. W zeszłym sezonie bilans naszych potyczek to: wygrana 1-0 na Polonii i bezbramkowy remis na wyjeździe. Dodatkowo wiemy, iż zespół z Ursynowa uplasował się w zeszłym sezonie na bardzo wysokim miejscu. Tydzień temu informowaliśmy o dobrej dyspozycji naszego zespołu (mimo wygranej jedynie 2-1 z Łochowem), potwierdzeniem tych słów jest zapewne postawa zespołu we wczorajszym  meczu. Pierwsza odsłona meczu była dla nas bardzo udana. Prowadziliśmy grę i ponownie wykorzystywaliśmy schematy rozegrania ataku pozycyjnego, ćwiczone przed sezonem. Cieszyła również ilość sytuacji bramkowych, które nasz zespół sobie wypracował. Jedyne czego zabrakło to goli. Mimo kilku bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, w pierwszej połowie nic nie udało się nam strzelić. W przerwie meczu powiedzieliśmy sobie, żeby kontynuować naszą dobrą grę i cierpliwie czekać na „swój moment”. Druga połowa w wykonaniu naszego zespołu była jeszcze bardziej udana. Bardzo dobra gra okraszona została bowiem, aż czterema bramkami. Duży wkład w zwycięstwo zespołu mieli wszyscy rezerwowi, którzy weszli na plac gry w drugiej połowie meczu i dali naszemu zespołowi dużo dobrej piłkarskiej jakości i świeżości. Mecz z SEMPem zakończył się wysokim zwycięstwem Polonii (4-0). Sztab szkoleniowy zespołu zadowolony jest jednak przede wszystkim z gry defensywnej zespołu. Obrona Polonii zagrała w destrukcji bezbłędnie, pamiętając o wielu elementach gry w linii (przesuwanie, skracanie, doskok, odskok, asekuracja, głębia, przekazywanie przeciwnika). W środkowej strefie boiska nasz zespół grał bardzo agresywnie (kilka kar minutowych), nie oddając pola SEMPowi nawet na chwilę.
Polonia I Warszawa – SEMP Ursynów 4-0
Bramki: Firek 2, Abul, Kamiński
Asysty: Kierzkowski 3, Firek

Zespół Polonii II, rywalizujący w lidze warszawskiej udał się do Nowego Dworu Mazowieckiego, by rozegrać premierowe spotkanie ligowe sezonu 2013-14, przeciwko Młodym Orłom. Młodzi Poloniści prowadzeni w tym meczu przez trenera Bartłomieja Gołaszewskiego odnieśli okazałe zwycięstwo (7-0). Łupem bramkowym w tych zawodach podzielili się Kołodziejski Kacper 2x, Paszkowski Tomasz, Kluczyński Mateusz, Marczuk Franciszek, Oniszczuk Szymon, Holoyda Daniel. Miejmy nadzieję, że jest to początek zwycięskiej serii gier naszego zespołu w tych rozgrywkach i w czerwcu 2014 z kompletem zwycięstw będzie mogli po raz trzeci z rzędu cieszyć się z triumfu w tych rozgrywkach.
Młode Orły Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia II Warszawa 0-7
Bramki: Kołodziejski 2, Paszkowski, Kluczyński, Marczuk, Oniszczuk, Holoyda
Asysty: Holoyda 2, Paszkowski, Kołodziejski