Przed zespołem Polonii rocznik 1995 pracowity tydzień. Już w niedzielę w Ostródzie nasi juniorzy w ramach CLJ zmierzą się z ligowym średniakiem, zespołem Sokoła. Teoretycznie mecz z tym przeciwnikiem powinien być spacerkiem, ale po doświadczeniu z Radomia, gdy musieliśmy się strasznie namęczyć z ostatnią w tabeli, tamtejszą Bronią, by odnieść zwycięstwo wiemy, iż lekceważyć nie wolno nikogo. Dlatego też, bez kalkulacji wszystkie siły rzucamy na Ostródę.
Potem, już w środę w V rundzie Pucharu Polski zmierzymy się przy Konwiktorskiej z IV ligowym zespołem Okęcia Warszawa, którego to przeciwnika, w fazie ćwierćfinałowej pokonaliśmy po serii rzutów karnych, w poprzedniej edycji Pucharu Polski. Zapowiada się ciężki pojedynek, ale na to właśnie liczymy w rozgrywkach pucharowych. Dwa dni później z kolei, w meczu towarzyskim zmierzymy się z IV ligowym Zniczem Pruszków, kończąc serial gry co 3 dni. Po tym spotkaniu, z uwagi na mecze reprezentacji Polski nasza liga nie gra, a więc będzie czas na złapanie oddechu przed decydującą częścią sezonu, kiedy to spotkamy się w lidze z największymi rywalami – SMS-em Łódź i Legią Warszawa, a także, miejmy nadzieję powalczymy o finał Pucharu Polski.
Dziś oprócz tego, że poznaliśmy kolejnego pucharowego rywala, z MZPN-u dotarła informacja o poprawieniu naszych statystyk. Okazało się, iż u naszego rywala z IV rundy PP, zespołu UKS Łady wystąpili nieuprawnieni gracze i zamiast wygranej na boisku 5 – 1, zweryfikowano wynik jako walkower, co oznacza naszą wygraną w stosunku 5 – 0.

V runda – 9 października

Wilga Garwolin – wolny los, Legia Warszawa (oldboje) – Józefovia Józefów, MKS Polonia Warszawa (j) – Okęcie Warszawa, Żyrardowianka II Żyrardów – Mszczonowianka Mszczonów, Świt II Nowy Dwór Maz. – Drukarz Warszawa, Dąb Wieliszew – Hutnik Warszawa, Zaborowianka Zaborów – Sparta Jazgarzew, Sokół Serock – Victoria Sulejówek.